Pekmezli Bonfile Tarifi

20.04.2018
2.844
Pekmezli Bonfile Tarifi

Pekmezli Bonfile Nasıl Yapılır?

Farklı kırmızı et tariflerini denemek istiyorsanız o halde kırmızı bonfile yemeğini yapmaya başlayabilirsiniz. Standartların dışına çıkacak ilginç ve bir o kadar da lezzetli bir yemektir. Pekmezli bonfile için hazırlanması gereken malzemelerimiz şu şekildedir.

Pekmezli Bonfile İçin Neler Gerekiyor?

  • 2 parmak kalınlığında bonfile et ( dilimli olmalı)
  • 1 kaşık kadar susam ( azaltılabilir)

Etin Sosu İçin:

  • 2 çorba kaşığı zeytinyağı ve bir miktar tuz
  • karabiber, az kimyon
  • 3 çorba kaşığı üzüm pekmezi
  • 2 diş sarımsak

pekmezli bonfile


Sponsorlu Baglantilar



Pekmezli Bonfile Hazırlanışı:

Pekmezli bonfilenin hazırlanışı son derece basittir. İlk olarak malzeme listemiz içerisinde yer alan sos malzemelerini bir kaba alarak güzelce karıştırıyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu sos içerisinde etlerimiz yaklaşık 2 saat kadar kalması gerekiyor. Sos ve et birbirine güzelce karışmalıdır.

Bu sayede etin lezzeti kat ve kat daha fazla artmış olacaktır. Sos içerisinde dinlenmiş olan etleri alarak kızartmaya başlıyoruz. Tava içerisine koyduğumuz zeytinyağı ısınmaya başladığında etleri tavaya alabiliriz. Etlerin hem ön hem de arka yüzünü 5 dakika kadar pişirmeye koyuluyoruz. Tavadan etleri almadan öncede susamı ilave ediyoruz.

Tüm bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra ise etiniz hazır hale gelmiş olacak. Pekmezli bonfileyi daha önce hiç evinizde denemediyseniz çok şey kaçırmış olduğunuzu söyleyebiliriz. Evinize misafir gelceği zaman hem pratik hem de son derece lezzetli olan pekmezli bonfilenizi yapmaya koyulabilirsiniz.

Afiyet olsun.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.