Garnitürlü Pirinç Pilavı Tarifi

Garnitürlü Pirinç Pilavı Tarifi

Garnitürlü Pirinç Pilavı Tarifi

Pirinç pilavınıza çok güzel bir lezzet katabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak çok da kolay. Hazır olarak alacağınız garnitür ile harika bir lezzet katabilirsiniz. Mutlaka bir de bu şekilde deneyin. Özellikle misafir için sunumu çok güzel olan bir pilav…

MALZEMELERİ:
2 bardak pilavlık pirinç
1 kase konserve garnitür
3 bardak sıcak su
2 çorba kaşığı sıvı yağ
1 çorba kaşığı margarin veya tereyağı
Tuz
2-3 damla limon suyu
garniturlu pirinc pilavi
YAPILIŞI:
Öncelikle pirinçlerimizi süzgece koyuyoruz ve akan suyun altında güzelce yıkıyoruz. Altından temiz su akana kadar yıkamaya devam ediyoruz ve süzülmesini bekliyoruz.

Bu arada garnitürlerimizi de süzgece koyup, güzelce yıkıyoruz ve onların da süzülmelerini bekliyoruz.

Tencereye sıvı yağ ve margarini koyup, eritiyoruz. Ardından pirinçlerimizi atıyoruz ve kavuruyoruz. Pirinçler kavrulduğunu renklerinden belli edecektir.

Daha sonra kaynatmış olduğumuz üç bardak suyu içine ilave ediyoruz. Yıkadığımız garnitürleri de katıyoruz ve tuzunu ayarlıyoruz. Limon suyumuzu sıkıyoruz ki rengi beyaz kalsın.

Ocağımızı kısık dereceye getiriyoruz ve kapağını kapatıyoruz. Suyunu güzelce çekene kadar pişiriyoruz. Suyunu çekince altını kapatıyoruz.

Demlenmesi için kapak ile tencere arasına temiz bir havlu veya kağıt havlu koyuyoruz. Ardından sıcak olarak servise sunuyoruz.

Afiyet olsun…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.