Fırında Kaşarlı Mantar Tarifi

Fırında Kaşarlı Mantar Tarifi

Fırında Kaşarlı Mantar Tarifi

Özellikle misafir geleceği zaman mutlaka masada bulundurduğum, hemen hemen her yemekle de güzel giden, çok pratik ve de çok lezzetli bir aperatif tarifi veriyorum sizlere… Gerçekten çok lezzetli oluyor. Mantar ve kaşar peyniri çok yakışan bir ikili. Bir an önce deneyin. Aileniz ve misafirlerinize sunun derim.

MALZEMELERİ:

400 gr. mantar (1 paket)

1 bardak kaşar peyniri rendesi

Margarin veya tereyağ

Tuz

Karabiber

firinda kasarli mantar

YAPILIŞI:
Mantarlarımızın sap kısımlarını dikkatlice alıyoruz ve bir güzel yıkıyoruz. Yıkadıklarımızı da limonlu suya atıyoruz ki kararma yapmasın.

Çoğu insan mantarı yıkamayın, silin der ama benim içim rahat etmiyor. Yıkıyoruz. Limonlu suda beklettikten sonra da kurulayıp, kullanıyorum.

Kaşar peynirimizi rendeliyoruz. Mantarlarımızı yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine diziyoruz ve içlerine azar azar tuz ve karabiber serpeliyoruz. Daha sonra küçük parçalar halinde margarin veya tereyağı koyuyoruz.

Fırınımızı 180 derecede ısıtıyoruz ve mantarlarımızı atıyoruz. Yaklaşık olarak 15-20 dakika kadar kontrollü bir şekilde pişiriyoruz.

Daha sonra rendelediğimiz kaşarları içlerine dolduruyoruz ve tekrar fırına veriyoruz. Kaşarlarımız eriyip, hafif renkleri dönene kadar fırında tutup, alıyoruz.

Fırından alındığı gibi sıcak olarak servise sunuyoruz.

Afiyet olsun…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.