Ciğer Sote Tarifi

18.01.2017
8.226
Ciğer Sote Tarifi

Ciğer Sote Tarifi

Malzemeleri

2 yemek kaşığı zeytinyağı,

4 adet orta boy soğan,

500 gram dana ciğer,

3 adet küçük boy domates,

5 dış sarımsak,

Maydanoz,

4 adet sivri biber,

Tuz, pul biber, kekik,

1 yemek kaşığı tereyağı.

ciger-sote-tarifi

Ciğer Sote Tarifi

Ciğer soteyi yaparken ilk önce kullanılacak olan tava veya tencere geniş olmalıdır. Daha sonra 2 yemek kaşığı yağı ateşte kızdırıp söğüş halindeki soğanları içine ilave ederek biraz pişirilerek ve daha sonra üzerine sarımsaklar ilave edilerek hepsi kavrulacak.

Kavrulan malzemelerin yarısını bir tabağa alarak diğer yarısına doğranmış biletler eklenecektir. Bu biberler biraz piştikten sonra üzerine kuşbaşı doğranmış sana ciğerini ekleyin. Ciğerlerin renkleri değişene kadar iyice kavrulacak.


Sponsorlu Baglantilarciger-sote

Pişmiş olan ciğerlerin üzerine doğranmış olan domatesler ilave edilecek. En son olarak keyfinize ve damak zevkinize göre baharatlar eklenecektir. Daha değişik baharatlarda eklenebilir. Domatesler yumuşayınca ciğer sote ateşten indirilerek önceden bölünmüş olan soğanların servis tabaklarına paylaştırın. En son olarak üzerine ince ince kıyılmış maydanozları serpiştirerek ciğer siteyi hazır hale getirmiş olacaksınız. Ciğer sote hazır soğan ile birlikte tüketmenizi öneririm.

Afiyet olsun.

Ciğer tüketimi sağlık açısından oldukça yararlı bir besindir. Ama ne hikmetse bu ciğer fazla tüketilen bir besin değildir. Sağlık acısından özellikle kan yapıcı özelliğinin olduğu söylenmektedir. Ama ciğer böyle bol malzemeli olarak tüketilirse diğer beyinlerinde vücuda yararı olmuş olacaktır. Herkesin az da olsa sağlık için tükenmesi şarttır. Kimisi kokusunu sevmez kimisi de tadından fazla lezzet bulmaz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.