Kolay Tepsi Böreği

03.07.2013
13.605
Kolay Tepsi Böreği

Kolay Tepsi Böreği

Her bir ölçü bir yufka içindir. Böreğimizin yapımı çok kolay ve çok kısa sürede hazır hale gelmektedir. Sürpriz misafirlere bile hemen hazırlanabilir.

Malzemeleri: • 1 adet yufka
• 1 adet yumurta (bütün)
• Yarım bardak süt
• 50 gram tereyağı
• Karabiber

içi için

• Beyazpeynir, maydanoz, dereotu karışımı veya kıyma soğanlaması

Kolay Tepsi Böreği


Sponsorlu BaglantilarYapılışı: Böreğin pişirileceği yuvarlak tepsinin büyüklüğüne göre kaç yufka kullanılacaksa, ölçüyü buna göre ayarlayın. Tepsiyi yağlayın, bir bütün yufkayı kenardan taşırarak buna yayın. Kalan yufkaları tepsi boyunda daireler halinde kesin. Kestiğiniz dairelerin kenarlarından artan hamurları parçalayın.
Her bir kata, bir kısmını ayırdığınız yumurta, süt, tereyağı ile karabiber karışımından hazırladığınız malzemeden kaşık kaşık dökmek suretiyle, yufkaları yerleştirin. Tam ortasına arzu ettiğiniz malzemeyi koyup, kalan yufkaları aralarına, hep sütlü malzemeden dökerek yerleştirin.
Bitince, kenardan taşan kısımla üstünü örtün. Büyük bir bıçakla istenilen boyda kareler kestikten sonra, fırında ağır ateşte pişirin.
Not: Bu böreği geceden yapıp dolaba koyun. Ayırdığınız yumurtalı sütü, ertesi gün üzerine dökerek, fırında pişirebilirsiniz. İsterseniz üzerine süs amaçlı çörek otu vs. koyulabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.