Sigara Böreği

14.11.2012
10.144
Sigara Böreği

Sigara Böreği
Kolayda olsa sizlere bugün sigara böreği tarifi vermek istedim. Çabucak yapılabilen, pratik bir börek tarifi dir. Aniden gelen misafire çay yanında ikram edebileceğiniz gibi kendi sofranız için ön sıcak olarak da tüketebilirsiniz.

Malzemeleri: – 200 gram beyaz peynir
– 3 adet yufka
– 1 adet yumurta
– 1 demet maydanoz
– yeteri kadar karabiber
– Bir miktar kırmızı biber toz biber
– Kızartmaya Sıvı yağ

sigara böreği


Sponsorlu BaglantilarSigara Böreği Yapılışı: İlk önce böreklerin boyutları nasıl olacak bir karar verelim ve yufkaları ona göre bölelim. Bir yufkayı önce 8 eşit parçaya sonra 16 parçaya bölelim. Parçalarımız üçgen olsun. İç harcı için peyniri çatal yardımı ile ezelim. Maydanozlarımızı ince ince kıyalım. Maydanoz ve peyniri karıştıralım. İçerisine bir miktar karabiber ve bir miktar kırmızı toz biber ekleyelim. İyice iç malzemeleri harmanlayalım.

Eğer böreklerimizi ince ve küçük yapacaksan az iç koymayı tercih edin. Daha büyük börekler tercih ediyorsanız daha çok iç koyabilirsiniz. Üçgen yufkayı alın içerisine bir miktar iç koyun ve arada boşluk kalmıcak halde sıkı sıkı ince bir şekilde sarın. İyice kızgın yağda tava içerisinde böreklerimizi kızartın. Kızarttığımız börekleri havlu kağıt üzerine çıkarın ki yağsını emsin. Çok yağlı olmasın. Afiyet olsun.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.