Arnavut Ciğeri Tarifi

26.03.2017
5.260
Arnavut Ciğeri Tarifi

Arnavut Ciğeri Tarifi

Malzemeleri:

Yarım kilogram dana ciğeri,

2 adet patates,

2 adet soğan,

Sumak,

Maydanoz,

Sıvı yağ,

Tuz,

Kırmızı toz biber.

arnavut-cigeri

Arnavut Ciğeri Hazırlanışı

Arnavut ciğeri tarifimizin yapımı son derece basittir. Tarifimizi hazırlamanız için ilk olarak soğanları piyazlık yani yarım ay biçiminde doğrayın ve tuzla soğanları yavaş yavaş ovun. Tuzla acısını aldığınız soğanları iyice yıkayın. Soğanların üzerine bir miktar sumak ve maydanoz ilave ettikten sonra bir süzgecin içerisine alıp suyunu süzmesi için bir kenara alın.


Sponsorlu BaglantilarPatatesleri soyup yıkadıktan sonra küp küp olacak şekilde doğrayın. Bir tavaya sıvı yağ döktükten sonra kızmasını bekleyin. Patatesleri tavaya atıp iyice kızartın. Bir tabak içerisine havlu kağıt serin ve kızarttığınız patatesleri bu tabağın içerisine alın.

Ciğerin zarını soyun ve sinirlerini iyice temizledikten sonra küçük küp biçiminde doğrayın. Kestiğiniz ciğerleri unlayın ve unu iyice çekmelerini sağlayın. Un fazla geldiyse eğer bir eleğin içerisine alıp ciğerleri eleyerek bu fazlalık undan eleyerek temizleyin.

Bir kızarma tenceresinin içerisine bolca sıvı yağ ekleyip kızmasını bekleyin. Ciğerleri kızgın yağ içine atıp 2-3 dakika süreyle sürekli karıştırmak surette pişirin. Kızaran ciğerleri bir kevgir yardımıyla yağını süzdürerek tencere içerisinden alın. Ciğerleri kızarttığınız patateslerle birlikte harmanlayın ve bir servis tabağının içerisine alın. Üstlerine tuz ve kırmızı toz biber gezdirdikten sonra servise hazırdır. Arnavut ciğerini yanında soğanla birlikte arzuya göre sıcak ya da soğuk olarak servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.